Nieinwazyjne Specjalistyczne Skuteczne Endoskopia

Dla psów i kotów

bronchoskopia ervet weterynarz endoskopia wrocław

Gastroskopia weterynaryjna we Wrocławiu.

Gastroskopia weterynaryjna u psa i kota to zabieg z zakresu badań endoskopowych, które pozwalają na dokładne oględziny górnego odcinka układu pokarmowego (przełyku oraz żołądka). Podobnym narzędziem możemy także diagnozować układ oddechowy, moczowy czy układ rozrodczy naszych pupili.  Najczęstsze objawy sugerujące konieczność wykonania badania to:

 • podejrzenie ciała obcego 
 • przewlekłe wymioty
 • refluks
 • nowotwory żołądka
 • biegunki
 • bóle brzucha

Jeśli twój zwierzak połknął ulubioną zabawkę, przewlekłe wymiotuje, lub na nawracające biegunki nie zwlekaj i skontaktuj się oraz odwiedź ERVET Przychodnię Weterynaryjną we Wrocławiu – dzięki endoskopii pomożemy zdiagnozować i wyleczyć Twojego pupila!

Zabiegi endoskopowe przeprowadzane przez wykwalifikowany zespół lekarzy weterynarii.

Nasz zespół lekarzy weterynarii we Wrocławiu przeprowadza badania endoskopowe w warunkach klinicznych z szerokim zapleczem specjalistycznego sprzętu.

Pacjenci przyjmowani są pod opiekę personelu lekarzy oraz techników weterynarii do szpitala weterynaryjnego zapewniającego opiekę całodobową dla wszystkich zakwalifikowanych w godzinach przyjęć.

Zespół lekarki dysponuje specjalistycznym sprzętem endoskopowym czołowych wiodących producentów Karl Storz, PENTAX Medical, STRYKER.

Jak się przygotować psa lub kota do zabiegu gastroskopii w przychodni weterynaryjnej ERVET we Wrocławiu?

W zależności od historii pacjenta i wykonywanego zabiegu zalecane przygotowanie to aktualne badania krwi (nie starsze niż 2 tygodnie) raz kwalifikacja anestezjologiczna, gdyż badania endoskopowe są wykonywane w narkozie. Jeśli pacjent ich nie ma lub jest skierowany na gastroskopię z placówki referującej, wówczas badania krwi wykonujemy na miejscu w Laboratorium ERVET.

Kolejnym elementem zalecanym jest wykonanie badania echo serca (w przypadku ras predysponowanych oraz pacjentów starszych jest ono obowiązkowe). Pozostałe zalecenia takie jak czas głodówki, dieta oraz badania dodatkowe są dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb danego zabiegu i pacjenta. Należy także zabrać ze sobą dotychczasową historię leczenia.

Czy badania endoskopowe są bezpieczne dla pacjentów z chorobami kardiologicznymi? Czym jest PRZEZPRZEŁYKOWE echo serca ❤?

Badanie endoskopowe jest metodą małoinwazyjną i obarczoną niewielkim ryzykiem powikłań.

Jako jedyna z nielicznych w Polsce nasza placówka daje możliwość wyboru opiekunom psów i kotów dodatkowego badania kardiologicznego – przezprzełykowe echo serca. Takie badanie wykonywane jest z użyciem specjalnej głowicy endoskopowej na aparacie USG GE VIVID dedykowanym kardiologii. Jest to badanie w szczególności zalecane dla pacjentów ze stwierdzoną wadą lub obciążonych przewlekłą chorobą serca. Badanie kardiologiczne sondą przezprzełykową i stacjonarnym dedykowanym aparatem USG daje nieporównywalnie wyższej jakości obrazowanie serca. Jest ona znacznie wyższa niż badanie przenośnym aparatem przez klatkę piersiową wykonywane w gabinetach na co dzień nie zajmujących się kardiologią. Dzięki przezprzełykowym badaniu kardiologicznym, jesteśmy w stanie dużo dokładniej ocenić serce, występującą wadę, różnego rodzaju anomalie oraz przyjrzeć się zwyrodnieniom zastawek serca, a opiekun otrzymuje bardziej szczegółową informację na temat stanu zdrowia swojego psa lub kota.

Czy każdy lekarz weterynarii może wykonać zabieg gastroskopii weterynaryjnej u psa i kota? Poznaj lekarzy specjalistów z Wrocławskiej Przychodni ERVET!

Należy pamiętać, że do przeprowadzenia bezpiecznego i skutecznego zabiegu gastroskopii weterynaryjnej u psa lub kota potrzebny jest wykwalifikowany zespół w którego skład wchodzi lekarz weterynarii specjalizujący się w tego typu badaniach, asysta techniczna oraz zależnie od historii pacjenta lekarz anestezjolog monitorujący przebieg znieczulenia.

Istotnym zasobem znacząco podnoszącym bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta jest dostępność na miejscu Szpitala Weterynaryjnego, gdzie pacjent może zostać w odpowiedni sposób przygotowany do znieczulenia przed zabiegiem jak i zostać zaopiekowany po zabiegu.

Naszym pacjentom dajemy najlepsze możliwe warunki takie jakie sami możemy sobie wyobrazić, że chcielibyśmy mieć gdyby procedura miałaby być przeprowadzana dla nas. Nie bez znaczenia pozostaje również dostępność odpowiedniego, fachowego i wyspecjalizowanego sprzętu do endoskopii, którego nie znajdziemy we wszystkich gabinetach weterynaryjnych.

W Przychodni Weterynaryjnej ERVET we Wrocławiu znajdują się specjaliści przeprowadzający na co dzień badania endoskopowe takie jak na przykład:

 • Gastroskopia – badanie przełyku, żołądka i dwunastnicy.
 • Tracheoskopia – badanie tchawicy.
 • Kolonoskopia – badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego – jelita grubego.
 • Bronchoskopia – badanie drzewa oskrzelowego.
 • Laryngoskopia – badanie krtani.
 • Rinoskopia – badanie nosa.
 • Otoskopia – badanie kanału słuchowego
 • Ureteroskopia – badanie moczowodów.
 • Cystoskopia – badanie pęcherza moczowego.
 • Artroskopia – badanie stawów.

Chcesz uzyskać więcej informacji lub umówić wizytę dla swojego pupila? Skontaktuj się z nami już teraz i umów na konsultację.