Co zrobić gdy Twój kot lub pies bardzo źle się czuje?

Całodobowa Kliniczna pomoc Weterynaryjna i Diagnostyka obrazowa USG

Przy urazach

i WE WSTRZĄSIE

Całodobowy Szpital Weterynaryjny ERVet jest miejscem obsługującym nasze planowane zabieg chirurgiczne, stomatologiczne oraz pacjentów z chorobami przewlekłymi.
Ponadto niesie również pomoc zwierzętom które ucierpiały w wyniku wypadków losowych.

Niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie się telefoniczne

Koty, psy niestety częściej ale i króliki, świnki morskie oraz inne małe ssaki ulegają czasem wypadkom na spacerze ale też w domu. Nie sposób ich całkowicie uniknąć ale podstawa to wiedzieć co zrobić gdy już do wypadku dojdzie…

Jakie sytuacje nazywamy wypadkiem bądź stanem nagłym w którym może być niezbędna pomoc i wizyta w klinice weterynaryjnej?

By nie mieć wątpliwości, są to takie sytuacje gdy właściciel lub opiekun zwierzęcia stwierdza:

  • „kot wypadł z balkonu, nie wiem czy mu się coś stało”
  • „pies leży i piszczy, chyba boli go brzuch”
  • „pogryzł kwiatek”
  • „pies na spacerze zjadł coś”
  • „kot zawisnął w oknie”
  • „zjadł chyba skarpetkę”
  • „pies / kot kicha i nie może przestać”
  • „zjadł trochę masła / czekoladę / jakieś ciastka”
  • „pies / kot od jakiegoś czasu ciężko oddycha i jest apatyczny”
  • „nadepnąłem szczeniaka czy coś mu może być?”

i wiele innych…

Istotne jest szybkie znalezienie przychodzi weterynaryjnej lub kliniki w której lekarze weterynarii dysponują aparatem USG i posiadają doświadczenie w przeprowadzaniu badań w tak zwanym protokole FAST (Focused Assessment with Sonography in Trauma).

Całodobowy Szpital Weterynaryjny ERVet jest takim właśnie miejscem.

USG – protokół FAST i eFAST

Dzięki badaniu USG w protokole FAST weterynarz może szybko stwierdzić obecność wolnego płynu w jamie brzusznej – w tym przypadku krwi, czy też dodatkowo obecność guzów, zmian nowotworowych lub innych zmian patologicznych.
W Protokole eFAST oprócz standardowych elementów protokołu FAST bada też klatkę piersiową w celu wykluczenia lub potwierdzenia odmy opłucnowej.
Protokoły te wykonywane są w ramach przedszpitalnej opieki weterynaryjnego ratownictwa medycznego.
Takie badanie pozwala prawidłowo ocenić jakie czynności powinien w pierwszej kolejności podjąć zespół lekarski w ERVet Weterynarz Wrocław.

Jakość ponad Ilość

Specjalistyczny sprzęt USG jakiego używany stosowany jest w MEDYCYNIE LUDZKIEJ – Nie jest obarczony ograniczeniami prostszych i dużo tańszych aparatów USG dedykowanych małym gabinetom weterynaryjnym. Posiada Technologię zapewniającą wyraźny obraz w polu bliższym jak i dalszym, poprzez redukcję zakłóceń.

Doświadczenie w Klinicznych Przypadkach

Lekarze Weterynarii tworzący zespół medyczny ERVet Weterynarz Wrocław posiadają wieloletnie doświadczenie z Klinik Całodobowych w leczeniu psów i kotów oraz innych zwierząt. To oraz niezbędne narzędzia jakie posiadamy zapewnia Ci możliwość szybkiego uzyskania TRAFNEJ DIAGNOZY wraz z KONKRETNYM Planem Leczenia.