NEUROLOGIA WETERYNARYJNA

W Przychodni Weterynaryjnej ERVET zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego psów i kotów w różnych stadiach oraz objawach choroby. 

Objawy chorób neurologicznych jest wiele i mogą one wynikać bezpośrednio z choroby pierwotnej lub występować wtórnie przy schorzeniach różnych narządów, dlatego do ich leczenia niezbędna jest szczegółowa diagnostyka. 

Przeprowadzamy specjalistyczne konsultacje z pełnym badaniem neurologicznym, leczymy wiele chorób u psów i kotów, między innymi:

  • padaczka / epilepsja pierwotna inaczej idiopatyczna, wtórna oraz reaktywna;
  • zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego,
  • dyskopatie kręgosłupa oraz nowotwory w obrębie układu nerwowego.

W wielu przypadkach prowadzimy leczenie długofalowe. 

W diagnostyce chorób kręgosłupa wykorzystujemy głównie badania tomografii komputerowej TK/CT oraz rezonansu magnetycznego MRI.

Nasz zespół lekarski ma stały dostęp do obszernej bazy badań TK i MRI z przypadków klinicznych diagnozowanych i leczonych przez nas pacjentów. Dodatkowo zachęcamy wszystkich opiekunów psów i kotów, których zwierzęta przeszły w przeszłości badanie rezonansem magnetycznym lub tomografem komputerowym do przynoszenia badań na nośniku CD/DVD/BD lub przesyłaniu w wersji do pobrania na adres ervet.recepcja@gmail.com

Dostarczając historyczne badania MRI/TK Państwa zwierząt uczestniczycie i pomagacie w poszerzaniu bazy przypadków oraz wiedzy zespołu medycznego a co za tym idzie przyczyniacie się do rozwoju sprawnej i szybkiej diagnostyki najbardziej złożonych przypadków i chorób.

Co gdy na MRI lub TK trzeba czekać?

Ze względu na ograniczoną dostępność badań MRI / TK – oraz na brak dostępności na przykład w weekendy, święta lub w godzinach popołudniowych mamy możliwość wykonania mielografii.

Mielografia to badanie obrazowe RTG, polegające na podaniu środka cieniującego (tak zwanego kontrastu) do przestrzeni podpajęczynówkowej. Jest przydatna do diagnozowania np: przepukliny krążka międzykręgowego i szybkiego podjęcia decyzji o operacji.

Ze względu na profil naszej placówki – neurologiczne stany nagłe nie są nam obce. 

Posiadamy szpital weterynaryjny zapewniający całodobową opiekę na wysokim poziomie. Dzięki temu pacjentów, którzy tego potrzebują możemy wprowadzać w stan śpiączki farmakologicznej, która nierzadko jest jednym ratunkiem dla zwierząt w status epilepticus oraz podczas cluster seizures czyli “napadów seryjnych”.

 

Dzięki współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu nasi pacjenci mają możliwość szybkiej i sprawnej specjalistycznej diagnostyki obrazowej – rezonansu magnetycznego MRI tomografii komputerowej (TK/CT).

Jeśli zauważyłeś u swojego zwierzęcia objawy wypunktowane poniżej – skontaktuj się z naszą recepcją tel. +48 570 521 122